Publikacje

2017-11-20

Do zobaczenia na VideoWars by ScreenLovers 3!

15 listopada to ulubiona data w kalendarzu ScreenLovers. Już po raz drugi skrzyknęliśmy pięciogwiazdkowych fachowców z rynku multiscreen, z którymi znów staraliśmy się wyjść poza ograny format branżowych konferencji. 
Druga edycja VideoWars by ScreenLovers przyciągnęła 30 mówców, 10 partnerów, ponad 250 słuchaczy i sądząc po opiniach tych ostatnich, podobała się im niemniej niż nieskromnym organizatorom. 
Niech kilka migawek z VideoWars 2 da poczuć intelektualny klimat tej imprezy 🙂 
akpa20171115_videowars_mp_3871
fot. AKPA
Zaczęliśmy od seriali, bo w ich cudownym rozmnożeniu dobrze odbijają się rynkowe trendy. W telewizji i serwisach VOD ten gatunek wciąż kwitnie i od co najmniej 3 lat słychać pytanie „kiedy ta bańka pęknie?”.  W USA powstanie w tym roku 500 nowych (!) seriali, a Polska ze swoimi kilkunastoma nowymi produkcjami rocznie plasuje się mniej więcej na poziomie Szwecji – mniejszej, ale eksportującej znacznie więcej formatów. Wokół seriali wciąż ogrzewają się reklamodawcy, ale nowi gracze na scenie serialowej (Netflix, Hulu, Amazon) zamykają im dostęp do swoich produkcji stawiając na mniej kapryśne źródła wpływów, czyli pieniądze subskrybentów. W Polsce widzów regularnie płacących za wideo nie ma wielu, a najwięcej wśród… piratów. O tym mówiliśmy my – ScreenLovers.  
SL002
fot. Krzysztof Plebankiewicz
screenlovers seriale AKPA
fot. AKPA
A po nas – o tym co kupują widzowie największych seriali emitowanych w Polsce opowiedzieli Łukasz Pytlewski, szef badań MEC i Bartek Osińśki, business development manager w GfK Polonia. Nie mniej ciekawe niż wyniki ich analizy jest jej źródło, czyli pionierski w Polsce projekt łączący dane zakupowe (GfK) z telemetrycznymi (Nielsen).  
Łukasz Pytlewski, Bartek Osiński AKPA
Łukasz Pytlewski AKPA
Serca publiczności (co pokazały wyniki pokonferencyjnej ankiety) skradł Marcin Kubawski – scenarzysta, współtwórca „Paktu”. Już wiemy czemu hasło „serial premium” otwiera drzwi, mamy też nadzieję, że piraci znad Wisły nie zniechęcą HBO do inwestycji i Marcin będzie wkrótce pisał odcinki „Paktu 3”. Bo na VideoWars 3 spotkacie go na pewno (o ile da się zaprosić). 
Marcin Kubawski
Anika Cymbała z Publicis Media podjęła się trudnego tematu: jak na efekty dla marki pracują różne typy kontentu. Po jej prezentacji wiemy, że wybór seriali jako motywu przewodniego pierwszego bloku, nie był od rzeczy.   
Anika Cymbała AKPA
Anika Cymbała Publicis AKPA
Edward Korbel z SW Research prześwietlał segment odcięty od komunikacji reklamowej w dwóch najwiekszych mediach. 70 proc. polskich konsumentów bez telewizorów ma zainstalowany adblock. Profil tej grupy, jak pokazało badanie SW zrobione we współpracy ze ScreenLovers, skłania do poszukiwań sposobów dotarcia z reklamą poza telewizją i digitalem.  
Edward Korbel SW Research
Czy spieszą się kochać high quality content, a zmiany na rynku mediów grożą odcięciem ich od najcenniejszych lokalizacji dla reklam? O tym dyskutowali marketerzy w panelu prowadzonym przez Tomasza Brussa. Dorota Kotowska z Mondelez, Piotr Szeleszczuk z Adidasa, Katarzyna Para z USP i Michał Szaniecki z Volkswagena udowodnili podczas VideoWars, że panel na konferencji branżowej nie musi być drętwą wymianą wyuczonych formułek. Kto z nich obawia sie monopolu Google’a i Facebooka? A kto uważa, że za 5 lat wcale nie muszą być oni głównymi rozgrywającymi na rynku reklamy? Wiedzą to słuchacze tej arcyciekawej rozmowy. 
 SL061
panel Akpa
SL064
SL059
Michal Kot z MEC, czyli drugi bohater „Kwadransa z ekonometrykiem” odpowiadał na odwieczne pytanie czy długość ma znaczenie. Kot objaśnił jak spisuje się pre-roll puszczany przed krótkimi materiałami wideo, a jak spot przed długim kontentem, przypomniał też o synergii tv i digital potwierdzonej w niejednym jego projekcie. 
Michał Kot AKPA
Tajemnice set-top-boksów odkrywał z kolei Maxim Ryabinko. Czy dane od operatorów zastąpią kiedyś panele telemetryczne? Czy raczej tak jak dziś będą uzupełniać ich możliwości np. o „dobadanie” stacji o małych zasięgach?
Manager z Nielsena przyszłość widzi w integracji różnych źródeł danych, także tych pochodzących ze Smart TV (telewizorów podłączonych do internetu), z zachowaniem centralnej roli panelu.  
SL089
 Maxim Ryabinko Nielsen
A co słychać za murami ‚walled gardens’? Arek Marszałek z Google i Sebastian Szmigielski z Facebooka przyjęli nasze zaproszenie do dyskusji z audytorem – Rafałem Szyszem. Szef Stars przedstawiał im pytania przekazane nam przez różnych graczy (m.in. MEC, Netscore, Publicis Media czy IPG) i drążył trudne lub po prostu ciekawe tematy. Uczestnikom i prowadzącemu chwała za uniknięcie korporacyjnej atmosfery tej rozmowy. Marzy nam się ją powtórzyć, pogłębić i wydłużyć. 
google fb panel AKPA
google facebook akpa
A czy e-wideo sprzedaje? Co najmniej niepokojącej (z punktu widzenia biur reklamy oferujących ten produkt) odpowiedzi udzieliła Agnieszka Flis z Virgin Mobile. 
Agnieszka Flis AKPA
Genezie niepowodzeń MUX-8 przyjrzał się Andrzej Szpalerski z IDMnet. Czy patową sytuację odmieni TVP? 
Andrzej Szpalerski IDMnet
A potem polecieliśmy ekspresem przez płatny kontent. Czterech śmiałkow miało po 5 minut na zmierzenie się z gorącymi rynkowymi pytaniami. 
Czy sprzedaż a’la carte to przyszły model płatnych operatorów? Rozstrzygał (raczej przecząc) Maciej Walczybok z Viacom. 
Maciej Walczybok
Czy Showmax i Netflix to pogromcy kablówek? Ustaliła Karina Rompa z Play. 
Karina Rompa Play
Segment naziemnej TV jest już przesycony? Nad tym zastanawiał się Jacek Osadnik z Kino Polska twierdząc, że problemów MUX-8 szukać należy raczej gdzie indziej. 
SL128
I wreszcie – jakie znaczenie dla reklamodawców może mieć cord-cutting? – wyjaśniał Rafał Janek z IPG Mediabrands. 
Rafał Janek IPG
A zaraz po nich Wojtek Walczak z Melting Pot opowiadał o like-brandach (nie mylić z love-brandami, o których mówi się najczęściej w kategoriach życzeniowych). Dzięki Melting Pot wiemy już dlaczego marki z kategorii media/rozrywka o wiele szybciej budują świadomość (a propos – Netflix w Polsce kojarzy już ponad 60 proc. internautów) i czego mogą się od nich uczyć brandy z mniej angażujących kategorii. 
Wojtek Walczak Melting Pot
A potem znów ScreenLovers z drugą edycją badania audytorów mediowych. O nim więcej wkrótce, więc tylko pamiątkowe foto. 
SL004
Do czego zaś w budowaniu marki potrzebne są telewizja i VOD? Podstawowe ich role przypomniał Marek Gonsior z Agaty, który pozycję swojego masowego brandu wzmacnia przede wszystkim telewizją. 
Marek Gonsior Agata (2)
Na czym zaś w przypadku TV i VOD reklamodawcy szczególnie zależy? O trendach, które chciałby wykorzystać w kampaniach wideo i swoich oczekiwaniach wobec agencji opowiadał Darek Maciołek z Avivy. 
Dariusz Maciołek Aviva
VideoWars 2 zwieńczyła arcyciekawa prezentacja o adfraud Tomasza Piątkowskiego (Meetrics). Wiedzieliście np., że adfraud nie jest nielegalny? My też nie. Szef polskiego Meetrics zdradził też kilka sposobów jak sobie z „praniem odsłon” i botami radzić. 
Tomasz Piątkowski Meetrics
Taaak, sporo tego było, ale pokusa, by usłyszeć i dowiedzieć się jak najwięcej, zawsze zwycieża u nas z robieniem ośmiu przerw na ‚networking’ (może dlatego, że screenloverka prowadząca ma alergię na to słowo)….  Na szczęście nadarzyła się jednak okazja złapać w kadr paru gości w kuluarach:  
 SL208 SL209
akpa20171115_videowars_mp_3744 (1)akpa20171115_videowars_mp_3989SL210 SL212 SL218 SL220 screenlovers223 SL224 screenlovers27 SL228 screenlovers229 screenlovers230 screenlovers231 screenlovers38 screenlovers43 screenlovers245 screenlovers46 screenlovers252 screenlovers254 screenlovers255 screenlovers 259 screenlovers tomasz bruss
 akpa20171115_videowars_mp_3736 (1) akpa20171115_videowars_mp_3870 (1) akpa20171115_videowars_mp_3871 akpa20171115_videowars_mp_3875 akpa20171115_videowars_mp_3882 akpa20171115_videowars_mp_3955
I tyle tytułem wspomnień. Do zobaczenia na VideoWars by ScreenLovers 3! 
zdjęcia: AKPA (Mieszko Piętka) i Krzysztof Plebankiewicz
Joanna Nowakowska

Żyje z pisania, ale woli czytanie. Łącznie od ponad dekady śledzi rynek telewizyjny, a od jakiegoś czasu ma wrażenie, że rynek śledzi również ją :) Obowiązki naczelnej ScreenLoverki łączy z pracą w agencji mediowej, do której przeszła z Atmediów. Poprzednio (i jak dotąd najdłużej) - dziennikarka „Media & Marketing Polska”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Najnowsze komentarze
  • Efekty są widoczne zarówno jeśli chodzi o zwiększenie rozmiarów w długości i obwodzie. Zaprzestanie stosowania powoduje powrót do pierwotnych rozmiarów. Panowie rzadko decydują się na tę metodę, ponieważ jej stosowanie nie jest zbyt dyskretne. Na podobnej zasadzie działają rozciągacze tzw. ekspandery. Żele powiększające penisa np. recenzowany Titan Gel – gwarantują bezpieczeństwo, wygodę stosowania oraz dyskrecję. titan gel opinie pl Bezpiecznie się z domu i chcieliby rozwinąć swojego penisa? Czy chcesz zapobiec doświadczenie wstyd pokazać swoją męskość? W odpowiedniej lokalizacji, ponieważ jesteśmy prawdopodobne wyjaśnienie początkowe technika, który rozwijać akty stworzyć swoją męskość, od chirurgii, który będzie być szkodliwe i kosztowne. Zdecydowanie lepiej postawić na sprawdzony przez wielu mężczyzn preparat – Titan Gel.
  • Acai Berry Health Benefits - Try An Acai Berries Free Trial And Be Very Impressed! #2 - Acai Berry Detox. BBB rating V. The related company is FWM Laboratories, Inc. Offer 2693 complaints against them, most of these experts have not been resolved by supplier. Immunity - Before we describe the immunity boosting capabilities with the Acai Berry, we should take a glance at what ORAC. ORAC is a measure of lots of damage caused to your body by free radicals. The acai berry colon cleanse fruit has 3800 ORAC anti-oxidants. Its ORAC values are actually greater than spinach and broccoli combined together. High ORAC values help the fruit fight free radicals better. Colon decontamination can be ended during the course of ways, however it is not all methods are safe and actual different ways. Several methods in lieu of ideal and actual results will be straightforward. Daily contingent in the colon decontamination supplements are surprising feedback. Colon is part of the wither all along with body, and books. These wastes are provided by excellent health and mind into family savings. In South America, acai berries benefits benefits have been known for hundreds of years. Tribes used its antibacterial properties to fight infections, with its antiseptic properties to heal cuts and scrapes. They consume it in large sums through the wine they make from this kind of. If to watch out for the weight loss you require to acai berries where to buy aid. This is because if you buy this supplement you but not only can loss your weight naturally but you could take action without not enough energy because this acai berry supplement is the best energy booster to a person stay energetic day by day. You need to make sure that any the product your buy is not an extract in fact it is freeze dried, so that the fruit are typically its full potency. The majority of the products you will find are just extracts and they also contain other ingredients might possibly decrease the strength of a supplement as a fat loss product. One ingredient to beware of is guarana, which cuts down on the effectiveness of acai super berry. Acai contains antioxidants, fiber, protein, amino acids, healthy omega fats, and anthocyanins. For greatest results when an individual acai as well as other superfoods, tell them to pure and organic. The merchandise should be individually researched and tested within the seller's consultant. All superfoods are excellent for supplementing an excellent diet, or maybe diet that's lacking in important nutrient substances. A person first buy superfoods, you gain numerous and invaluable good things about your body's overall fitness and health. Achieve longer life, make your ideal weight, and fight disease these! They are the way ahead for healthy everything they eat. I know many of individuals will say "I just don't have enough to eat healthily, junk food is way too convenient" or "my a lot more so hectic, I'm lucky to get food almost all - a healthy food". I hope seeing those statement on the web will all of them clear for the purpose they are; excuses and justifications to disguise the real problem. The limiting problem is different lifestyles there is the. Once you address it you can move on and, suddenly, your justifications look as ridiculous due to the fact ones I have written more. Then you can finally make something occur about. http://be.jomcariwang.com/circulation/
  • Racja, dzięki :)
  • Wiedźmin na Netfliksie najwcześniej dopiero w przyszłym roku.
  • […] się głos sceptyków. Ani programmatic, ani addressable (o różnicach między nimi poczytajcie we wpisie Marty Pichlak z OMD, więc się nie powtarzamy) nie zawitały do oferty żadnego z […]
X